Projekt Galerie Šantovka

Galerie Šantovka byla otevřena pro veřejnost v říjnu 2013. Nachází se v samotném centru Olomouce a lávkou pro pěší plynule navazuje na pěší zónu vedoucí na Dolní a Horní náměstí. Galerie Šantovka patří mezi 10 největších nákupních center v České republice, je jasným lídrem maloobchodního trhu v celém Olomouckém regionu a významně přispěla k oživení tohoto historického města.

Budova má čtyři obchodní podlaží a její celková výměra přesahuje 48 000 m² pronajímatelných ploch. Kompletní škálu 200 obchodů a služeb doplňuje moderní multikino se 6 sály, profesionální bowlingová aréna s 18 drahami, divadlo a řada kvalitních restaurací a kaváren. Podzemní, střešní a povrchové parkoviště pojme až 1 100 vozidel.

Galerie Šantovka představuje první fázi celkové revitalizace původního brownfieldu o celkové výměře 11 hektarů. Architektonický design vytvořil celosvětově uznávaný britský atelier Benoy s podporou předního českého studia Atelier 8000.

Šantovka získala řadu prestižních ocenění jako např. Stavba roku 2014, Stavba Olomouckého kraje, CiJ - The Best Shopping Centre nebo Best of Realty (druhé místo).

Galerie Šantovka Galerie Šantovka Galerie Šantovka
Počet obchodních jednotek 200
Pronajímatelná plocha 48 000 m²
Fáze projektu dokončeno
Architekt Benoy, Atelier 8000
Generální dodavatel stavbyy Metrostav a.s.
Správa budovy GŠ Property Management s.r.o.